VIDEO Pogledajte što se sve događalo u UTAKMICI godine!

Nogomet ostalo 29. pro 201923:33 > 23:38

Jednu od najboljih utakmica u 2019. godini odigrali su danas u okviru 25. kola Championshipa Birmingham i Leeds na St. Andrew's Stadionu gdje su gledatelji vidjeli čak devet pogodaka.

Gareth Copley/Getty Images

Leeds je na sjajan način otvorio susret i nakon uvodnih 20 minuta već imao prednost od 0:2. Pogađali su Costa i Harrison i tada se činilo da će gosti koji su prvi na tablici, bez problema slaviti.

Ipak, domaći se nisu predavali pa u 27. minuti pogađaju preko Bellinghama za smanjenje prednosti. To je bio i konačan rezultat prvog dijela, a u nastavku je nastala prava ludnica.

Prvo su domaći preko Jutkiewicza izjednačili na 2:2 u 61. minuti da bi osam minuta kasnije Ayling ponovno doveo goste u vodstvo. Birmingham do novog poravnanja dolazi u 83. minuti preko Belaa, ali samo minut kasnije Dallas ponovo vraća prednost na stranu gostiju.

Nestvarne scene nastavljene su u 91. minuti kada domaći dolaze do novog poravnanja preko Jutkiewicza, ali konačan rezultat i šlag na tortu postavlja Harding autogolom u 95. minuti za pobjedu gostiju.

Leeds je ovom pobjedom preskočio Bilićev WBA na vrhu, dok je Birmingham još uvijek na 17. poziciji sa 29 osvojenih bodova.