Dinamo u top 10 europskih klubova u ovom desetljeću

Clive Brunskill/Getty Images

UEFA je izdala listu od 10 momčadi koje su bile uspješe u europskim utakmicama u posljednjih 10 godina

Dinamo se ove sezone predstavio na najbolji mogući način, a to je prepoznala i UEFA koja ga je svrstala na deseto mjesto najuspješnijih europskih klubova u ovom desetljeću, ako se računaju bodovi u svim europskim utakmicama.

Prvak Hrvatske je po broju utakmica, barem što se tiče Europe zauzeo četvrto mjesto, odigrali su ih 80. Real je prvi sa 116 dvoboja, Bayern drugi sa 115, dok je treće mjesto zauzela Barcelona s utakmicom manje. Krovna organizacija na čelu s Aleksanderom Čeferinom je za slavlje davala tri boda, dok je za neriješen ishod dala jedan bod.

Osim njih na popisu se još nalaze Juventus, PSG, Manchester City, Atletico, Chelsea te Manchester United.

Dean Mouhtaropoulos/Getty Images

Modri slobodno mogu reći da je ovo bila sezona iz snova s obzirom da su osvojili naslov prvaka Hrvatske, na proljeće je igrala nokaut fazu u Europskoj ligi, a odlično su se predstavili i u Ligi prvaka protiv Šahtara, Manchester Cityja te Atalante te su na kraju nesretno završili na posljednjem mjestu.

Bilo kako bilo, Dinamo je u blagajnu navedenim rezultatima stavio više od 30 milijuna eura, a ta brojka bi mogla i veća ukoliko odu neki igrači, a kao najizglednija opcija se spominje odlazak Danija Olma.