Kraj sage: Mandžukić potpisao za Al-Duhail!

Nogomet ostalo 24. pro 201917:35 > 17:37
Valerio Pennicino/Getty Images

Konačno je gotova priča vezana za transfer Marija Mandžukića, kako je bilo najavljivano proteklih dana, bivši hrvatski reprezentativac potpisao je za Al-Duhail.

‘Gotovo je…ma nije gotovo, ili…ipak je gotovo….’

Teško je posljednjih tjedana uopće čitati neku novost s nogometnih terena, a da mediji čitatelje nisu zatrpali identičnim najavama o transferu Marija Mandžukića, pa zatim otpadanju raznoraznih opcija. No, ovoga puta priča je službeno i završena kako je ilustrirano i fotografijom potpisa ugovora bivšeg hrvatskog reprezentativca za katarskog velikana Al-Duhail.

Ranije u utorak mnogi su mediji prenijeli informaciju kako je transfer u Katar propao zbog financijskih uvjeta, međutim ako je nešto i postojalo u toj priči, sada je riješeno.

Kako prenose mediji u Kataru, Mandžukić je potpisao ugovor na dvije i pol godine, a godišnje će zarađivati 7.3 milijuna eura.

Srebrni Vatreni iz Rusije protekle je četiri godine proveo u Juventusu, međutim stvari su se ove sezone zakomplicirale, klub ga je na zahtjev novog trenera Maurizija Sarrija posve isključio iz svih klupskih aktivnosti pa je jedina opcija postala odlazak iz kluba. Mjesecima se spominjao moguć odlazak u Manchester United, no bivši igrač Bayerna i Atletico Madrida prihvatio je bogatu ponudu katarskog kluba.

Al-Duhail je klub osnovan prije samo deset godina, sve do prije dvije sezone nosio je naziv Lekhwiya. Svoje utakmice igraju na stadionu Abdullah bin Khalifa u glavnom gradu Dohi, kapacitet je devet tisuća sjedećih mjesta. Klub je osvojio šest naslova prvaka države, a trener je Portugalac Rui Faria, najpoznatiji kao dugogodišnji asistent Josea Mourinha.