Legendarni Argentinac se oprostio od nogometa

Pedro Vilela/Getty Images

Bivši reprezentativac Argentine, te član Estudiantesa, Napolija, PSG-a te Hebeija, Ezequiel Lavezzi objavio je kraj karijere

Bivši argentinski nogometni reprezentativac Ezequiel Lavezzi u petak je objavio završetak karijere u dobi od 34 godine.

Lavezzi je bio član argentinske reprezentacije koja je na Svjetskom prvenstvu 2014. godine u Brazilu osvojila drugo mjesto, a 2008. je u Pekingu osvojio naslov olimpijskog pobjednika.

Ukupno je u dresu argentinske reprezentacije sakupio 51 nastup i postigao devet pogodaka.

Lavezzi je karijeru započeo u Estudiantesu, potom je u domovini još igrao za San Lorenzo da bi od 2007. do 2012. bio član Napolija, a od 2012. do 2016. Paris SG-a.

U veljači 2016. Lavezzi je otišao u kineski sastav Heibei Fortune za koji je nastupao sve do sada kad mu je istekao ugovor.