Engleski izbornik: Prvo Hrvatska, pa Old Trafford!

sportklub

Izbornik engleske reprezentacije više nego ikad povezivan je s povratkom u klupski nogomet.

Marc Atkins/Getty Images

Gareth Southgate profesionalnu trenersku karijeru započeo je 2006. godine u Middlesbroughu gdje je boravio tri godine, nakon četverogodišnje pauze preuzeo je U21 reprezentaciju Engleske, a od 2016. godine na čelu je seniorske vrste.

Prema navodima britanskog tiska, Southgate bi nakon Europskog prvenstva idućeg ljeta trebao promijeniti posao, onaj izbornički zamijeniti klupskim. Niti manje, niti više, njegov se prelazak dovodi u kontekst Manchester Uniteda koji je očajan ove sezone pod vodstvom Ole Gunnara Solskjaera.

Naravno, ta će priča ovisiti o upravi kluba, proteklih se dana sve više govori kako će Norvežanin zaraditi ‘cipelu’ ukoliko u srijedu navečer izgubi od Tottenhama. U tom slučaju, Maurico Pochettino bio bi prvi izbor.

United je tek deseti na premijerligaškog ljestvici s 18 bodova, momčad s Old Trafforda ostvarila je svega četiri pobjede u dosadašnjih 14 utakmica.