Messiju rekordna šesta Zlatna lopta

Nogomet ostalo 2. pro 201921:11 > 21:12
Julian Finney /Getty Image

Ceremonija dodjele Zlatne lopte i nagrada koje joj prethode

Leo Messi rekordni je šesti put osvojio Zlatnu loptu, a nagradu mu je uručio Luka Modrić.

Golman Liverpoola, Alisson Becker, izabran je za najboljeg na ovoj poziciji za prošlu godinu.
Brazilac je prošle sezone pružao sjajne partije u dresu Redsa sa kojima je na kraju stigao i do naslova prvaka Europe.

Alisson je bio jedan od najzaslužnijih igrača Liverpoola za osvajanje ovog trofeja, a jedan od ključnih trenutaka se dogodio u grupnoj fazi kada je u završnici meča protiv Napolija u sudačkoj nadoknadi obranio zicer Miliku i tako donio svom klubu nokaut fazu.

On je također izabran za najboljeg golmana u Premier ligi i Ligi prvaka, pa je ova nagrada samo još jedna potvrda njegove sjajne sezone.

Stoper Juventusa Matthijs de Ligt proglašen je najboljim mladim nogometašem.

Na večerašnjoj dodjeli nagrada u Parizu De Ligt je bio nominiran za najboljeg mladog nogometaša, na kraju je zasluženo dobio tu nagradu.

On je iza sebe ostavio igrača Borussije Dortmund Jadona Sancha i ofanzivca Atletico Madrida Joaa Felixa.

‘Ponosan sam na ovu nagradu. Hvala mom bivšem klubu Ajaxu, sadašnjem Juventusu, obitelji, djevojci i svima koji su glasali za mene’, rekao je De Ligt.

Nizozemac je imao nevjerojatnu sezonu s Ajaxom, a s dobrim igrama nastavio je i po dolasku u Juventus.