Naivni Danci doveli igrača pa ostali u ŠOKU

Nogomet ostalo 28. stu 201922:22 > 22:29
Oliver Hardt/Bongarts/Getty Images

Nevjerojatna situacija dogodila se u danskom drugoligašu Viborgu koji je tužio svog nogometaša za lažno predstavljanje nakon što su ga doveli kao pojačanje.

Naime, prije nekoliko tjedana Viborg je objavio da je Bernio Verhagen novo pojačanje ovog kluba za nastavak sezone, ali se ispostavilo da je to bio totalni promašaj čelnika danskog kluba.

Već na prvom treningu Verhagen je udaljen iz ekipe nakon što su treneri vidjeli da i nije baš talentiran za nogomet. Oni su prije nego što je ugovor potpisan dobili video njegovih poteza, ali očito se ispostavilo da to nije bio on na videu.

Danski mediji objavili su da je Viborg raskinuo ugovor s ovim nogometašem, ali su ga također odlučili prijaviti policiji za prevaru. Oni ga terete za krađu identiteta i krivotvorenje dokumenata.

Verhagen je od ranije poznat policiji nakon što je uhićen zbog nasilja nad djevojkom, pljačke i prijetnje svjedocima. Navodno, on je ponikao u ekipi Willem II i igrao je još za Oosterhout, TSC, Den Dungen, Dinamo-Auto, Cape Town City i čak čileanski Audax Italiano.

Međutim, ispostavilo se da on nikada nije igrao za bilo koji od ovih klubova, a sada će policiji morati objasniti ko mu je pomagao da čelnike Viborga uvjeri u svoje nogometne sposobnosti koje očito ne posjeduje.