Nakon Cope, Flamengo slavi i domaći naslov

Navijači Flamenga imaju što slaviti ovih dana, nakon trijumfa na Copi Libertadores, njihov omiljeni klub osvojio je i naslov brazilskog prvaka.

Wagner Meier / Stringer

Kakvih nekoliko dana za navijače Flamenga!

Najprije su u Limi proslavili naslov pobjednika Cope Libertadores, a ovog su vikenda osigurali i prvi domaći naslov nakon deset godina. Doduše, taj trofej nije došao kao iznenađenje obzirom da je Flamengo titulu osigurao četiri kola prije kraja natjecanja, no svejedno, ovo su dani kakve navijači ovog proslavljenog kluba iz Rija već dugo nisu dočekali.

Zahvaljujući negativnim rezultatima Palmeirasa i Santosa, Flamengo će posljednja četiri kola igrati s ‘pola gasa’. Ipak, u Riju se još uvijek priča o senzacionalnom preokretu u finalu južnoameričke Lige prvaka kada je argentinski River vodio do ulaska u 90. minutu da bi Brazilci preokrenuli u sudačkoj nadoknadi.

Flamengo je jedan od najstarijih svjetskih klubova osnovan 1895. godine, a ovogodišnje naslove osvojili su sa samo četiri stranca u momčadi. Tu čast imaju Španjolac Pablo Mari, Urugvajac Giorgian De Arrascaeta, Paragvajac Robert Piris Da Motta i Kolumbijac Orlando Berrio.

Ovogodišnji trofeji stigli su nakon dugog niza godina posta, Copa Libertadores osvojena je drugi put (prvi naslov 1981. godine) dok su brazilskim prvacima postali po šesti put.