Engleski niželigaši u raspucavanju izveli 34 penala!

Nogomet ostalo 22. stu 201910:54 > 10:56
Michael Regan/Getty Images

Nakon 90 minuta utakmice bilo je 2:2, u produžecima je svaka momčad zabila po još jedan pogodak, a onda su u 34 minute izvedena čak 34 jedanaesterca

Nevjerojatan rasplet utakmice odvio se u srijedu između engleskih niželigaša u regionalnom Challenge Cupu.

Taunton Town i Truro City izveli su čak 34 jedanaesterca kako bi se saznalo tko će ponijeti kući trofej, a sve je potrajalo više od pola sata.

Nakon 90 minuta utakmice bilo je 2:2, u produžecima je svaka momčad zabila po još jedan pogodak, a onda su u 34 minute izvedena čak 34 jedanaesterca. Veznjak Tauntona Jack Rice je konačno zabio za pobjedu i tu je priča bila gotova.

Ovim je ujedno izjednačen rekord po dužini serije jedanaesteraca u Engleskoj, naime, 34 udarca su izvedena i tijekom serije na utakmici U-23 momčadi Chelseaja i Oxforda 2016. godine.

Što se tiče svjetskog rekorda, on je zabilježen 2005. godine kada je KK Palace savladao Civics sa 17:16 nakon 48 jedanaesteraca u Namibijskom kupu.