Poch bira između dva velikana, jedan ipak ima prednost

Nogomet ostalo 21. stu 201912:09 > 12:19
Laurence Griffiths/Getty Images

Mauricio Pochettino dobio je u utorak otkaz na klupi Tottenhama.

Argentinski stručnjak otpušten je nakon sjajnih pet godina u Tottenhamu, a na njegovo mjesto je došao Jose Mourinho.

Povezano

Međutim, zahvaljujući sjajnom vođenju Spursa u prethodnih pet godina, Pochettino neće imati previše problema da nađe novi posao, a RMC Sport tvrdi da su za sada dva velikana u igri za njegove usluge.

To su Bayern i Barcelona, ali prednost ima minhenski klub i to zbog prošlosti koje argentinski trener ima sa Barcelonom.

Tijekom igračke karijere Pochettino je igrao za gradskog rivala Espanyol, kojeg je također i vodio od 2009. do 2012. godine. Ranije je isticao kako mu odanost prema ovom klubu ne bi dozvolila da jednog dana preuzme Barcu, ali ništa nas u svijetu nogometa više ne smije iznenaditi, tako da treba vidjeti kako će se situacija rasplesti.

Ipak, Bayern ostaje prva opcija za Pochettina. Bavarci su se nedavno razišli sa Nikom Kovačem, Hansi Flick je proglašen za novog trenera i na ovoj poziciji će ostati do kraja godine.

Lako bi se međutim moglo dogoditi da Pochettino ekipu Bayerna preuzme nakon zimske pauze i ovakav razvoj situacije za sada je više nego izvjestan.

Pochettino je prije Tottenhama ranije radio još kao trener Espanyola i Southamptona, a za sada ga put vodi ka klupi Bayerna.