Cavani stigao u odabrano društvo Pelea i Messija

Nogomet ostalo 19. stu 20199:01 > 9:05
Pedro Vilela/Getty Images

Urugvaj i Argentina sinoć su remizirali u Tel Avivu 2:2, a jedan od strijelaca bio je i Edinson Cavani

Urugvajski napadač Edinson Cavani sinoć je ušao u odabrano društvo. Njegov Urugvaj je igrao protiv Argentine prijateljski susret u Tel Avivu, a isti je završen rezultatom 2:2.

Cavani je bio strijelac jednog od golova za svoju reprezentaciju čime se pridružio odabranom društvu južnoameričkih nogometaša.

Napadač PSG-a je sada baš na toj cifri od 50 postignutih golova za Urugvaj i nalazi se na osmoj poziciji oveljestvice. Zanimljivo, njegov suigrač iz reprezentacije Luis Suarez je tri mjesta ispred sa devet golova više.
Osim njih dvojice, na listi su Gabriel Batistuta (54), Romario (55), Neymar (61), Ronaldo (62), Leo Messi (70) i Pele (77).

Iako je Cavani već u poznim igračkim godinama, sigurno je pokazao da još uvijek može mnogo toga dati nacionalnoj vrsti, samo je pitanje koliko još dugo planira igrati za Urugvaj.