15.11.2019 | 21.25

Messi heroj Argentine u Saudijskoj Arabiji

U prijateljskom susretu između Brazila i Argentine odigranom u Riyadu Argentina je slavila 1:0, a jedini pogodak djelo je Lionela Messija u 13. minuti

U jednom od najvećih nogometnih klasika, nogometna reprezentacija Argentine je u prijateljskom susretu u Riyadu pobijedila Brazil sa 1-0, a pogodak odluke zabio je Lionel Messi u 13. minuti.

Bio je to njegov prvi nastup u dresu 'Gauča' nakon što je bio isključen u susretu za treće mjesto na Copa America protiv Čilea u srpnju ove godine, a potom suspendiran.

Messi je nakon utakmice odbio medalju za treće mjesto izjavivši kako su suci na turniru bili korumpirani i kako je Brazil morao pobijediti.

"Korupcija i suci nisu dopustili ljudima da uživaju u nogometu," kazao je tada, a za 'nagradu' je suspendiran na tri utakmice. U reprezentaciju se vratio upravo za dvoboj protiv Brazila od kojeg je Argentina izgubila u polufinalu Cope.

Dvoboj "Gauča" i "Selecaoa" razriješio je pogodak Barcelonina majstora u 13. minuti utakmice. Messi prije toga nije iskoristio jedanaesterac, njegov udarac obranio je Alisson, ali je Messi ispravio pogrešku pospremivši u mrežu odbijanac.

Samo pet minuta ranije kazneni udarac nije iskoristio niti brazilski napadač Gabriel Jesus, koji je pucao pored gola.

Argentina je posljednji put pobijedila najvećeg suparnika u lipnju 2017. u prijateljskom susretu igranom u Melbourneu, također rezultatom 1-0.

Brazil je ovim porazom produžio niz bez pobjede na zadnjih pet utakmica, dok je Aregentina produžila niz bez poraza na također, pet utakmica.

Za Brazil nije nastupio Neymar koji se ozlijedio 13. listopada u prijateljskom susretu protiv Nigerije.

Idući nastup Brazil će imati u utorak protiv Južne Koreje u Abu Dhabiju, dok je Argentina u ponedjeljak trebala igrati protiv Urugvaja u Tel Avivu, ali je susret otkazan zbog sigurnosnih razloga.