Nogometaš udario kokoš, prijeti mu godinu dana zatvora

Nogomet ostalo 6. stu 201914:19 > 14:25
sportklub

Hrvatski nogometaš Iva Gazdek koji je udario i usmrtio kokoš, postao je vijest na brojnim stranicama svjetskih medija, a sada je ta priča dobila novo poglavlje.

Udruga Prijatelji životinja najavila je u srijedu da će zbog zlostavljanja životinja kazneno prijaviti lokalnog moslavačkog nogometaša Ivana Gazdeka koji je tijekom utakmice nogom udario kokoš, pri čemu ju je usmrtio.

“Zgroženi smo nad nesportskim i nehumanim ponašanjem Gazdeka koji je u sklopu 2. županijske lige Sisačko-moslavačke namjerno ubio kokoš”, poručili su u priopćenju iz udruge.

Podsjetili su da je propisana kazna zatvora do godinu dana, ili novčana kazna, za osobu koja životinju usmrti, teško je zlostavlja, izlaže patnjama i nanosi bol.