Getty Images/Matthias Hangst

17.10.2019 | 09.19

"Ronaldo je najbolji ikad, a drugi je daleko iza njega"

Cristano Ronaldo je nedavno postigao 700. gol u karijeri, a njegov agent Jorge Mendes vjeruje da je to samo dodatan pokazatelj da je Portugalac najbolji nogometaš svih vremena.

Cristiano Ronaldo

Getty Images/Yifan Ding

Ronaldo je pogotkom protiv Ukrajine u ponedjeljak stigao do velikog jubileja, ali Mendes, pored individualnih rezultata, ističe i one koje je sjajni napadač blježio sa svojim klubovima.

"Brojevi ne lažu, oni pokazuju kakve rekorde Ronaldo ruši. Sve to ga stavlja u poziciju najboljeg igrača u povijesti nogometa, uz veliku razliku u odnosu na drugog najboljeg", kazao je Superagent i dodao:

"Pogledajte sve uspjehe koje je pravio u klubovima u Engleskoj, Španjolskoj i sad Italiji. Sa Portugalom je igrao tri finala i pobijedio u dva... Sve su to činjenice, koje ukazuju da je Cristiano najbolji ikada".

Napadač Juventusa 700. golom se popeo na šesto mjesto večne liste strijelaca. Ispred njega sad su samo Gerd Muller (735), Ferenc Puškaš (746), Pele (767), Romario (772) i Jozef Bican (805).