Prosinečki položio ispit, uvjerljiva pobjeda BiH

Nogomet ostalo 12. lis 201919:56 > 19:57
Getty Images/Srđan Stevanović

Nogometaši Bosne i Hercegovine pobijedili su Finsku na svom terenu u sedmom kolu grupe J kvalifikacija za EURO 2020. sa 4:1 i tako zadržali šansu za EURO.

Zmajevi poslije trijumfa na Bilinom polju zauzimaju treću poziciju na tablici sa 10 bodova, dva manje od drugoplasiranih Finaca, a za petama im je Armenija sa 9 poena iz šest mečeva.

Talijani drže uvjerljivo prvu poziciju sa maksimalnih 18 bodova, Grčka je peta sa 5, a Lihtenštajn posljednji sa 1.

Ekipa Roberta Prosinečkog je dominirala od prve minute meča u Zenici i do poluvremena stekla dvostruku prednost.

U 29. minuti je Hajrović, koji je u igru ušao u 18. zbog ozljede Edina Višće, zatresao mrežu na asistenciju Kvržića, da bi u 37. precizan iz penala bio Miralem Pjanić.

Igrala se 58. minuta kad je Pjanić poslije gužve u šesnaestercu poslao topovski udarac u rašlje gola Hradeckog i donio domaćem sastavu nedostižnu prednost.

Na 4:0 povisio je Hodžić u 73, da bi Poha u 79. postigao počasni gol za ekipu sa sjevera Europe.