Olmo: To mi je želja, nije puno igrača tamo zaigralo

Giuseppe Bellini/Getty Images

Dani Olmo stigao je u Madrid na okupljanje mlade španjolske reprezentacije koju je u prva dva kola kvalifikacija za Euro s tri gola odveo do dvije pobjede.

Španjolci zahvaljujući golovima Olma imaju šest bodova, a kapetan Olmo ističe da još ima prostora za napredak. Veznjak Dinama dodaje kako je konačan cilj A reprezentacija.

– To je za svakoga san i nadaš se tome. To je konačan cilj, ali sretan sam što sam pozvan i u U21 reprezentaciju. Velika je sreća braniti boje ovog dresa bez obzira na kategoriju – rekao je za AS Olmo te dodao kako bi želio s Furijom igrati na Euru sljedeće godine.

– Radit ću na tome. Znam da će biti teško jer ima jako puno dobrih igrača, ali vjerujem u sebe i ono što radim. Sada igram Ligu prvaka i to je jako dobra stvar što se mogu natjecati na najvišem nivou. Znam ako ću dobro igrati u klubu da ću dobiti svoju priliku.

Španjolska je kao europski prvak izborila Olimpijske igre.

– Velika mi je to želja. Igrati sa Španjolskom na OI je san za mene kao sportaša. To je posebno natjecanje i ne postoji puno igrača koji tamo zaigraju – istaknuo je Olmo pa dodao kako mu je osvajanje Eura U21 promijenilo život.

Španjolce je naravno zanimalo i zašto ovog ljeta nije napustio Dinamo.

– Već sam u nekoliko navrata rekao da sam sretan u Dinamu. Koncentriran sam na nove izazove i na Ligu prvaka. Sve ostalo je stvar prošlosti. Sretan sam i zahvalan što mogu nositi dres Dinama.

Želja je ipak odlazak iz Dinamo.

– Naravno, uvijek sam to govorio, ali i sada se nalazim u velikom klubu i igram u Ligi prvaka. Znam da ću do konačnog cilja doći samo na način da dajem svoj maksimum u sadašnjem klubu u kojem sam jako sretan.