Neće svi biti zadovoljni presudom Fife u slučaju Sala

Alex Pantling/Getty Images

Cardiff City morat će platiti Nantu 5,3 milijuna funti za transfer Emiliana Sale, presudila je Fifa.

Argentinski napadač Sala je 21. siječnja poginuo tijekom leta avionom iz Nantesa za Cardiff, gdje se trebao pridružiti suigračima u novom klubu.

Nantes je želio 15 milijuna funti kolika je bila vrijednost transfera, ali presuda Fife glasi da to bude gotovo tri puta manje novca.

Taj iznos predstavljao bi prvu ratu koju bi Cardiff platio, a u obrazloženju odluke navodi se da Fifa ‘ni u jednom trentuku tijekom donošenja odluke nije izgubila iz vida specifičnost i jedinstvenost tragične situacije’.

Oba kluba sada imaju po deset dana roka za žalbu Sudu za sportsku arbitražu u Laussane – izvjesno je da će Nantes iskoristiti tu opciju.