Direktor Barce: De Ligt je zbog novca izabrao Juventus

Nogomet ostalo 19. ruj 201918:10 > 18:15
Getty Image/Michael Steele

Nizozemski stoper Matthijs de Ligt ljetos je bio jedna od najvećih meta europskih klubova, a na kraju je odlučio potpisati za Juventus.

De Ligt je prošle sezone oduševio igrama u dresu Ajaxa i na sebe je skrenuo pažnju mnogih klubova. Dugo vremena se povezivao s prelaskom u Barcelonu, ali je Nizozemac na kraju izabrao Juve.

Čini se da se u Barceloni još uvijek nisu pomirili s činjenicom da nisu doveli De Ligta, a direktor katalonskog kluba Oscar Grau izjavio je da zna razlog zbog čega se to na kraju dogodilo

Slali smo ponudu za njega, ali on je na kraju izabrao Juventus. To je učinio jer će tamo zaraditi više novca. Talijanski zakon o porezu je takav da igrač na kraju dobije veću plaću nego u ostali državama. Dosta smo se trudili oko njega, slali dvije ponude, ali on je to odbio”, rekao je Grau.

On se dotaknuo i sage oko Neymara koja je trajala mjesecima, ali na kraju ga Barca nije uspjela vratiti iz PSG-a.

“Istina je da smo pokušali vratiti Neymara i to sada svi znaju. Za njega smo slali nekoliko ponuda. Bilo je tu samo novčanih ponuda, ali i ponuda u koje smo uključili neke od naših igrača. Ipak, PSG očito nije bio zagrijan da ga proda i to je to”, dodao je Grau.