Ibra do rekorda u utakmici s devet golova

Sean M. Haffey/Getty Images

Los Angeles Galaxy je u utakmici MLS lige pobijedio Sporting iz Kansas Cityja 7:2.

Ništa nije najavljivalo golijadu Galaxyja posebno jer je Sporting došao do vodstva u 24. minutu kada je strijelac bio Gutierrez. U 32. minutu je momčad iz Los Angelesa imala penal kojeg je Ibri obranio Melia, no odbijanac je ponovno došao do Šveđanina koji nema težak posao za 1:1

Tim golom je Ibrahimović izjednačio rekord momčadi po broju golova jednog igrača u sezoni (24), da bi kasnije tijekom utakmice postavio novi rekord. Galaxy je u 51. minutu poveo golom Corone, a samo nekoliko minuta kasnije novim golom Ibrahimovića imaju 3:1. Uslijedio je i gol Antune, da bi Lletget s dva gola u 77.  i 79. minutu povisio na 6:1.

Trećim golom je Ibrahimović doveo Galaxyu vodstvo 7:1, a do kraja je Sporting tek uspio smanjiti na konačnih 7:2 preko Gutierreza u 86. minuti.

Galaxy je s 45 bodova u 30 odigranih utakmica na petom mjestu Zapada, dok Kansas ima 37 što mu je dovoljno za deveto mjesto.