U19 Futsal – Morina: Potvrda da možemo biti sila

Nogomet ostalo 14. ruj 201911:41 > 11:49
uefa.com

Stigao je dan D! U finalu futsal Eura, prvog u povijesti u 19 sati (Sportklub 3) sudarit će se Hrvatska i Španjolska

Stigao je dan D. Finale futsal Eura, prvo u povijesti. Hrvatska – Španjolska! Mjesto radnje – Arena Riga. Vrijeme radnje – 19 sati. Gdje možete gledati – Sportklub 3. Kujtim Morina, legendarni igrač malog nogometa i futsala, danas trener mlađih uzrasta u Uspinjaći Gimko, oduševljen je svim onim što su naši fustal ‘klinci’ napravili u Latviji u proteklih šest dana.

– Svi koji radimo u futsalu, koji ga živimo svaki dan presretni smo s ovim dosegom. Naravno, da sam znao da je ovo talentirana generacija, poznajem ih od kad su počeli igrati futsal. Potencijal je evidentan, no ipak je rezultat veći nego što se očekivalo – počeo je Kujtim Morina.

Futsal je zahvaljujući ovom rezultatu posljednih nekoliko dana u središtu zanimanja.
– Da, ali upravo ovaj rezultat treba iskoristiti. Prije svega osnažiti rad u omladinskim pogonima, koji se doduše posljednjih godina ipak podigao na jednu dobru razinu. Trebamo imati dužu sezonu, više utakmica i više okupljanja reprezentacije. Na taj bi se način približili još više najboljima.

Morina je otkrio kako se radi u ovom trenutku u našim futsal klubovima.
– Sigurno da ovaj rezultat nije samo slučajnost i improvizacija. U najboljim našim klubovima trenira se 5-6 puta tjedno i to po sat i pol. A, većina ovih igrača je priključena prvim momčadima.

sportklub

Da li HNS premalo brine o futsalu?
– To ne mogu tvrditi, ali da imamo manje termina od ostalih to nije upitno.

Što možemo očekivati od finalnog ogleda. Naime, na startu Eura su nas svladali 3:0, ali i nadigrali?
– Da, oni su najjača reprezentacija. Gotvo da nema razlike između seniora i juniora u broju treninga, nastupa kod Španjolaca. No, psiha, srce i malo sreće, sve to nam treba večeras – zaključio je Morina.

Josip Jurlina je jedan od šestorice igrača iz Split Tommyja, junak polufinalnog dvoboja za 24 sata je rekao:
– Atmosfera je više nego odlična, svi se družimo međusobno, nema nikakvih podjela jug, sjever, svi smo ko’ jedno, to nas i drži. U slobodno vrijeme igramo stolni tenis, stolni nogomet, idemo na piće, kartamo belot, trešetu i briškulu ili se odmaramo u sobi.

O borbi za Euro tron je rekao:
– Očekujem čvrstu i borbenu utakmicu. Znamo naše protivnike (Španjolska je u skupini pobijedila Hrvatsku 3-0, nap. a.) i svjesni smo njihove snage, ali pita se nešto i nas. Izgubili smo od njih u grupi, sada nam je prilika za revanš. Vjerujem u svoju momčad i mogu vam obećati da ćemo dati sve od sebe da pobijedimo i donesemo zlato u Lijepu Našu – zaključio je Josip Jurlina.