Nova blamaža Grka, pobjede Italije i Španjolske

Claudio Villa/Getty Images

Španjolska i Italija pobjedama su danas zadržale stopostotan učinak u kvalifikacijama za Euro 2020.

U skupini F Španjolska je bez većih problema s 4:0 pobijedila Farske Otoke. Rodrigo je pogađao u 13. i 50. minuti, a Alcacer u 90. i 93.

U toj skupini igrao se i skandinavski derbi gdje su u Stockholmu bodove odigravši 1:1 podijelili Švedska i Norveška. Gosti su vodili od 45. kada je zabio Johansen, da bi konačni rezultat postavio Forsberg u 60.

Španjolska ima 18 bodova, Švedska 11, Rumunjska 10, Norveška 9, Malta 3, a Farski Otoci su na nuli.

U skupini J Italija je kao gost slavila kod Finske 2:1.

Immobile je u 59. zabio za 0:1, da bi u 72. iz penala izjednačio Pukki. Konačni rezultat u 79. iz penala postavio je Jorginho.

Grčka je doživjela novu blamažu odigravši u Ateni 1:1 protiv Lihtenštajna. Masouras je zabio u 33. za vodstvo Grka, a bod gostima donosi Salanović u 85. minuti.

Italija je na 18 bodova, Finska na 12, Armenija ima 9, BiH 7, Grčka 5, Lihtenštajn 1.