Gojakov gol i asist: BiH primila četiri u Armeniji

Srdjan Stevanovic/Getty Images

Armenija je u prvoj utakmici šestog kola kvalifikacija za Euro 2020. u Jerevanu pobijedila Bosnu i Hercegovinu 4:2.

Bosni i Hercegovini trebala je pobjeda kako bi ostali u igri za Euro, no momčad Roberta Prosnečkog izgubila je od domaćina, kojeg je do tri boda odveo Henrik Mhitarjan, koji je pogađao u 3. i 60. minuti, te asistirao Hambardžumjanu u 77. minuti. Konačni rezultat u 95. minuti postavio je igrač Rijeke Stjepan Lončar koji je zabio autogol.

BiH je prvo izjednačila u 13. minuti kada je Gojak sjajno asistirao Džeki, da bi igrač Dinama sam zabio u 70. minuti za 2:2.

Armenija je tako preskočila BiH na trećem mjestu skupine J s devet bodove, šest manje od vodeće Italije, i tri manje od Finske, dok je BiH na četvrtom mjestu sa sedam bodova.