Ajax ekspresno pronašao zamjenu za de Ligta

Nizozemska 22. srp 201918:05 > 18:07
Jonathan Daniel / Staff

Čelnici Ajaxa nisu predugo čuvali gomilu novca zarađenog na transfera Matthijsa de Ligta u Juventus, stigla je izravna zamjena i to iz Meksika.

Tinta na dokumentaciji za transfer Matthijsa de Ligta u Juventus još se nije niti osušila, a Ajax je već doveo čovjeka koji će zamijeniti sjajnog nizozemskog internacionalca.

Čelnici kluba iz Amsterdama pojačanje su pronašli u Meksiku, točnije tamošnjem prvoligašu Club America. Riječ je o Edsonu Alvarezu koji stiže uz odštetu od 15 milijuna eura, a potpisat će petogodišnji ugovor. Alvarez je nedavno predstavljao Meksiko na Gold Cupu koji su osvojili. Dvadeset i jednogodišnji obrambeni igrač odigrao je 107 utakmica za sada svoj bivši klub, a dres nacionalne vrste obukao je 28 puta.

Edson je peto pojačanje Ajaxa ovog ljeta, ranije su stigli Quincy Promes, Lisandro Martinez, Razvan Marin i Lisandro Magallan.