Ajax napravio treći najveći transfer u povijesti kluba

Nizozemska 24. lip 201912:11 > 20:27
Dean Mouhtaropoulos/Getty Images

Nizozemski reprezentativac Quincy Promes potpisao je ugovor s Ajaxom, potvrdio je u ponedeljak klub iz Amsterdama.

Bivši igrač Seville stavio je potpis na petogodišnju vjernost, a Ajax je za njegovo dovođenje izdvojio 15,7 milijuna eura, što je treći najveći transfer u povijesti kluba.

Kopljanici su prošlo ljeto za dovođenje Dušana Tadića iz Southamptona izdvojili 17,1 milijun eura, a prije njega rekorder je bio Miralem Sulajmani plaćen 16,2 milijuna evra Heerenveenu još 2008.

Promes je stigao u Sevillu prošle godine, nakon nekoliko uspješnih sezona u moskovskom Spartaku.

Ipak, tu formu nije u potpunosti prenio u Primeru, pa je u dresu novog kluba postigao tek tri gola, uz devet asistencija.

Promes može igrati na krilu, ali i kao centralni napadač. Za reprezentaciju Nizozemske postigao je sedam golova na 37 utakmica.

Ovaj ofenzivac je u mlađim kategorija Ajaxa bio od 2002. do 2008., a profesionalnu karijeru započeo je u Twenteu, odakle se 2014. preselio u Spartak.