Odluka Saveza digla buru u Nizozemskoj!

Nizozemska 21. velj 201912:58 > 12:59
Dean Mouhtaropoulos, Getty Images

Nogometni savez Nizozemske odgodio je utakmicu između Ajaxa i Zwollea, zbog utakmice koju će momčad iz Amsteradama igrati u Ligi prvaka protiv Real Madrida.

Ajax i Zwolle su trebali igrati tri dana uoči gostovanja kopljanika kod kraljevskog kluba. Odlukom Saveza, ta utakmica je odgođena za 13. ožujka..

U prvoj utakmici osmine finala Lige prvaka, Real je u Amesterdamu slavio s 2:1.

– Dogovorili smo se da štitimo interes nizozemskog nogometa, zato smo se pred početak sezone dogovorili da uzmemo u obzir obaveze koje klubovi imaju u Europi – kazao je menadžer natjecanja Jan Bluyssen.

– Ajax je jedini klub koji nam ove sezone može donijeti bodove na UEFA listi. To je bitno.

Ipak, klubovi iz domaćeg prvenstva nisu zadovoljni tom odlukom.

– Ovo je degradacija natjecanja. Iz lige su nas pitali da li bismo odgodili utakmicu, ako Ajax ostvari dobar rezultat u Europi. Izgubili su, to nije dobar rezultat – rekao je predsjednik Zwollea Adrian Visser.

Pobunili su se i iz PSV-a.

– Pravila su odjednom promjenjena – rekao je direktor Toon Gerbrands. – Ponašali su se prema nama kao prema djeci kada smo ih pitali zašto to rade.