NE PROPUSTITE De Klassieker na Sportklubu (14.30, SK2)

Nizozemska 27. sij 201913:54 > 14:03
Dean Mouhtaropoulos/Getty Images

U 19. kolu nizozemskog prvenstva, kojeg redovito možete pratiti u našem programu, veliki derbi je na rasporedu! Komentirat će ga Ivan Hodoba!

U Rotterdamu se sastaju dva velika suparnika, Feyenoord i Ajax!Utakmica je to treće i druge momčadi s prvenstvene ljestvice, ali bodovni razmak među klubovima je ogroman.

Već u ovoj fazi sezone jasno je da domaćin u ovoj utakmici neće biti prvak, a da bi u utrci za taj naslov ostali gosti iz Amsterdama, trebali bi pobijediti na de Kuipu.

Naime, PSV je jučer bio bolji (2-1) od VVV-a i ima pet bodova prednosti. Ajax je u prošlom kolu bio u fantastičnoj prilici zasjesti na čelo ljestvice, s obzirom da je klub iz Eindhovena propustio vodstvo 2:0 kod Emmena.

No, još veće gluposti činili su Kopljanici na Johan Cruyff areni – unato vodstvu 3:1 nakon trideset minuta domaće utakmice s Heerenveenom i kaznenom udarcu u 45., ostali su bez dva boda.

A tim raspletom još moraju biti i zadovoljni, s obzirom da je u trećoj minuti nadoknade Heerenveen preko Zenelija imao zicer za pobjedu 5:4 koja bi bila apsolutno najveći šok u sportskom svijetu prošlog tjedna!

Koju minutu prije toga, naime, gosti su poravnali na 4:4 nakon kornera, a strijelac je tada bio Pierie.

S te utakmice pamtimo i pogodak Klaas-Jana Huntelaara koji je u završnici kod 3:3 ušao kako bi povećao izglede za pobjedom. On je zaista i postigao gol za 4:3 u 83. minuti i pritom iznenadio što ga je bez ikakvog ustezanja slavio, ne iskazujući pritom pijetet klubu odakle je potekao, u kojemu je stvorio ime…

Današnja utakmica Feyenoorda i Ajaxa bit će zanimljiva i u svjetlu najava po kojima bi trener domaćih Giovanni van Bronckhorst od sljedeće sezone mogao napustiti klupu, a javile su se glasine da bi ga mogla angažirati Barcelona!

Prvu utakmicu ove sezone Ajax je dobio na svom stadionu sa 3:0 igrajući s igračem više od pete minute susreta.

Feyenoord je posljednji put pobijedio svog današnjeg suparnika prije tri i pol godine (10/2015.) u kupu, a zadnja pobjeda u prvenstvu viđena je davne 2012. kada je na de Kuipu bilo 4-2 za Feyenoord.