Legenda odlazi u potragu za novim izazovom

Nizozemska 24. sij 201915:36 > 15:48
Dean Mouhtaropoulos/Getty Images

Nogometaši Feyenoorda sljedeće će sezone biti pod vodstvom nekog novog trenera. Iako još ništa nije službeno. čini se da se na odlazak odlučio Giovanni van Bronckhorst.

Popularni Gio je u sezoni 2016/17, a to mu je bila druga u klubu otkako je iz uloge pomoćnika prešao na mjesto glavnog trenera, osvojio toliko željeni naslov prvaka za Feyenoord. To je klub u kojem je i počeo karijeru, prije no što će 1998. godine potpisati za škotski Glasgow Rangers.

Van Bronckhorst se u završnoj fazi karijere vratio u svoj matični klub odigrati još tri sezone, a nakon kratke avanture u U-21 reprezentaciji Nizozemske, počeo je raditi u klubu kao trener. Glavni trener je od svibnja 2015. a nedavno je ostvario i jubilarnu stotu pobjedu u 160 utakmica koliko ih je vodio do prošloga kola.

Nizozemskom treneru još uvijek nije ponuđena opcija produljenja ugovora, ali iz uprave kluba poručuju da je to bilo planirano za sljedeći mjesec.

“Nismo još razgovarali s trenerom oko produljenja suradnje, ali ako on to ne želi, mi ga nećemo sputavati. Ukoliko Gio želi nove izazove, mi to možemo samo poštovati. Međutim, još je do kraja ove sezone pred nama puno posla, nadamo se da će ga trener i njegovi igrači s uspjehom obaviti”, poručili su iz uprave Feyenoorda, trenutno trećeplasirane momčadi nizozemske Eredivisie.

Još uvijek nema glasina o tome gdje bi Gio mogao nastaviti trenersku karijeru, ali je nesumnjivo da će biti jedan od traženijih ljudi na tržištu trenera za sljedeću sezomu. S Feyenoordom je osvojio jednu titulu nacionalnog prvaka te po dva Kupa i Superkupa.