DE TOPPER Nemojte propustiti okršaj PSV – Ajax!

Nizozemska 15. tra 201812:31 > 12:33
Dean Mouhtaropoulos/Getty Images

U danu velikih derbija na Sportklubu, moći ćete gledati i okršaj prve i druge momčadi nizozemske lige. Utakmica počinje u 16.45, emitirat će se na našem drugom kanalu, a komentirat će je Alen Selman.

Veliki derbi nizozemskog prvenstva igra se u situaciji kada su ova dva kluba na prve dvije pozicije, ali je ipak razlika osjetnih sedam bodova u korist PSV-a, tako da je domaćin ovog ogleda pred osvajanjem naslova prvaka, a s pobjedom su i matematički prvaci. Ajax se još uvijek nada nekom čudu, iako realno nisu ni zaslužili naslov, jer ove sezone nijednom nisu ni bili vodeći i imali su i veći bodovni zaostatak. U sličnoj su formi i PSV je nanizao tri, a Ajax četiri pobjede, dok je u prvom dijelu sezone bilo uvjerljivih 3:0 za Ajax.

PSV Eindhoven
PSV privodi kraju sezonu koja će im nakon jedne godine stanke, opet donijeti naslov prvaka. Samo u prvih nekoliko kola nisu bili vodeći na ljestvici, a onda su preuzeli vodstvo i više ga nisu ispuštali. Uglavnom je i prednost bila velika, a imali su malu krizu krajem prošle godine kada su izgubili derbi kod Ajaxa i onda remizirali sa Groningenom.
Tada se posumnjalo u osvajanje naslova prvaka, međutim, kasnije su se opet posložili i od tada su imali samo još jedan loš dan kada su pomalo nestvarno od Willema II izgubili s čak 5:0. Sada su u nizu od tri pobjede i posebno važna je bila ona iz prošlog kola kada su svladali AZ Alkmaar u gostima 3:2. Gubili su 2:0 i onda u posljednjih pola sata napravili sjajan preokret, a sada će na teren ista postava kao u prošlom kolu.
Vjerojatni početni sastavPSV-a: Zoet – Arias, Schwaab, Isimat-Mirin, Brenet – van Ginkel, Hendrix, Ramselaar – Pereiro, L.de Jong, Lozano

Ajax Amsterdam
Ajax ove sezone vjerojatno neće osvojiti nijedan trofej i to je za ovaj slavni klub katastrofa. Nije to ništa novo za „kopljanike“, jer su bez trofeja od 2014.godine, ali su prošle sezone barem igrali finale Europske lige. Ove sezone očajan nastup u europskim natjecanjima, u Kupu su ispali u osmini finala, a u prvenstvu nijedno kolo nisu proveli na prvom mjestu. Druga pozicija im nije ugrožena i tu će vjerojatno do kraja i ostati, iako se potajno još uvijek nadaju nekom čudu i dostizanju PSV-a, za što im je kao prvo potrebna pobjeda u ovom derbiju.
Realno je nada ugašena kada su poraženi kod Vitessea, prije nekoliko kola, a igrali su i neodlučeno sa Den Haagom. Četiri uzastopne pobjede koje sada imaju im ne znače puno jer nisu blistali u prethodna dva susreta. Kod Groningena su slavili nakon preokreta i golom u posljednjoj minuti, dok su u prošlom kolu Heracles pobijedili samo 1:0. Imaju određenih problema s ozljedama, ali se vraća Veltman nakon odrađene suspenzije.
Vjerojatni početni sastav Ajaxa: Onana – Kristensen, de Ligt, Veltman, Tagliafico – Schone, Ziyech, van de Beek – Neres, Kluivert, Huntelaar

167. De Topper
Do sada su se ova dva velikana nizozemskog nogometa susretali 166 puta u svim natjecanjima, a Ajax je bio nešto uspješniji sa 74 pobjede naprema 62 pobjede PSV-a. Tko će biti bolji ovoga puta saznajte od 16:45 uz izravan prijenos na SK 2.