Van Persie lijepim pogotkom donio pobjedu Feyenoordu

Nizozemska 18. velj 201817:51 > 18:00
Burak Kara/Getty Images

Bivši nogometaš Manchester Uniteda i Arsenala, vratio se u grad gdje je počeo profesionalno igrati nogomet. Danas je postigao već drugi gol za klub za koji je igrao od 2001. do 2004. godine...

Aktualni prvak Nizozemske koji ove godine neće obraniti naslov, jer zaostaje previše bodova za vodećim PSV-om, pobijedio je Heracles minimalnim rezultatom, a jedini pogodak postigao je proslavljeni RVP, s kojim je trener Giovanni Van Bronckhorst eksperimentirao u veznom redu. Isti je u 59. minuti riješio utakmicu.

Van Persie je s udaljenosti od dvadesetak metara primio loptu koju mu je uputio suigrač i sjajnim udarcem riješio je utakmicu.

Danas je prvi put bio starter otkako se vratio u klub, a to se dogodilo krajem siječnja kada je na 18 mjeseci potpisao za klub u kojemu je započeo karijeru. Došao je iz Fenerbahčea, gdje je ove sezone zbog ozljede odigrao samo dvije utakmice.

Feyenoord je četvrti na ljestvici Eredivisie, ima 20 bodova iza PSV-a, a treći AZ bježi mu osam bodova. Heracles je na dvanaestom mjestu.