Kiša golova u Nizozemskoj, Ajax preživio Kerkade

Nizozemska 7. velj 201823:17 > 23:20
Dean Mouhtaropoulos Getty Images Sport

Odigrano je šest utakmica nizozemskog prvenstva, u pobjedama PSV-a, AZ-a, Utrechta, Brede, Ajaxa i Willema mogli smo vidjeti pregršt golova.

PSV je na domaćem terenu bio bolji od Excelsiora minimalnim rezultatom 1:0 – jedini gol postigao je Meksikanac Hirving Lozano i ostavio klub iz Eindhovena na čelu ljestvica sa sedam bodova prednosti u odnosu na prvog pratitelja Ajax.

A i Kopljanici su slavili – pobijedili su Rodu 4:2 (2:1). Golove za klub iz prijestolnice postigli su Van de Beek, Ziyeh i Huntelaar dva puta, dok su za ekipu Rode golove postizali Gustaffson i Vankamp.

Ajax je nastavio niz uspjeha protiv kluba od kojeg nije poražen od 2008. godine, iako je gubio već u 2. minuti! No, u narednih dvadesetak već se uspio vratiti u prednost, podebaljao ju je u završnici, zatim je Roda smanjila, ali minutu kasnije već je drugoplasirana momčad prvenstva otišla na konačnih 4:2.

AZ je u gostima pregazio Twente sa 4:0, ali tek nakon što su domaći ostali bez Cuevasa, koji je dobio crveni karton. Do 89. minute rezultat je bio 1:0, a onda totalni raspad domaćih.