Ajax razbio Feyenoord u De Klassiekeru

Nizozemska 22. lis 201710:51 > 10:57
Dean Mouhtaropoulos, Getty Images Sport

Veliki derbi nizozemskog nogometa na De Kuipu je pripao gostima. Huntelaar i Dolberg donijeli su pobjedu za momčad Marcela Keizera koja se vratila na drugo mjesto ljestvice. De Jong i Dolberg potkraj susreta potvrdili slavlje.

Nogometaši Ajaxa ostvarili su vrijednu pobjedu na gostovanju kod aktualnog prvaka Feyenoorda u susretu 9. kola nizozemske Eredivisie kojeg ste mogli pratiti uživo na SK 2. Svi su pogoci pali u nastavku susreta, a najzanimljiviji dio utakmice bio je od 50. do 60. minute.

Najprije je Klaas-Jan Huntelaar u 50. minuti doveo Ajax u vodstvo, a sedam minuta kasnije Jorgensen je promašio kazneni udarac. Sve je izjednačio Toornstra dvije minute kasnije, a Dolberg je zabio za slavlje gostiju u 72. minuti. Utakmica je bila vrlo zanimljiva, s mnogo otvorene igre i zanimljivih prigoda. Jednu je takvu u 89. minuti za 1:3 iskoristio De Jong, dok je na konačnih 1:4 minutu kasnije postavio Dolberg svojim drugim pogotkom.

Ajax sad ima 19 bodova, pet manje od prvoplasiranog PSV-a.