Hat-trick Kuyta za titulu Feyenoorda poslije 18 godina

Nizozemska 14. svi 201715:29 > 16:21
Dean Mouhtaropoulos, Getty Images Sport

Nogometaši Feyenoorda su pobjedom protiv Heraclesa s 3:1 osvojili naslov nakon 18 dugih godina čekanja.

Feyenoord je osvojio 15. titulu prvaka Nizozemske, prvu poslije 1999. godine, kada su iza sebe sa 15 bodova zaostatka ostavili ekipu Willem II. Sada je za timom iz Rotterdama ostao Ajax, koji je pobjedio baš momčad Willem II u gostima, ali je to bilo nedovoljno jer je Feyenoord ostao na bod više.

36-godišnji veteran Dirk Kuyt je već u 30. sekundi postigao prvi gol na meču, pošto je poslije odlično ubačene lopte iz auta i greške defanzivca Heraclesa iskosa sa desne strane zakucao loptu u mrežu.

Napadač  je bio nepogrešiv i u 12. minuti kada je na centaršut Eliea odlično šutirao glavom za 2:0. Za vječno mjesto u poijesti kluba iz Rotterdama Kuyt se upisao i trećim golom u 83. minuti iz penala.

Heracles je uspio smanjiti rezultat u 89. minuti.