Ajax pobjedio Feyenoord i vratio nadu

Nizozemska 2. tra 201716:30 > 16:32
Dean Mouhtaropoulos/Bongarts/Getty Images

U najvećem derbiju nizozemskog nogometa, poznatom kao De Klassieker, Ajax je u Amsterdamu pobijedio Feyenoord 2-1 vrativši se u borbu za naslov prvaka.

Ajax je riješio utakmicu u prvom poluvremenu, kada je postigao oba gola, da bi poraz gostiju u nadoknadi vremena ublažio Kramer.

“Kopljanici” su poveli u 50. sekundi utakmice fantastičnim pogotkom Lassea Schoenea. Danski reprezentativac je zabio iz slobodnog udarca sa 35 metara pogodivši lijeve rašlje Feyenoordovog golmana. Na 2-0 je zabio David Neres u 36. minuti.

U nastavku utakmice, domaća ekipa je propustila nekoliko prilika za uvjerljivu pobjedu, prije svega preko Traorea.

Šest kola prije kraja prvenstva Feyenoord ima 69 bodova, Ajax je drugi sa 66 bodova, a PSV Eindhoven na trećem mjestu ima 64 boda.