Ajax i Feyenoord bježe PSV-u

Nizozemska 4. pro 201619:03 > 19:16
Dean Mouhtaropoulos/Getty Images

Vječiti protivnici Feyenoord i Ajax novim pobjedama su zadržali prvo mjesto na tablici nizozemske lige, i pritom povećali bodovnu prednost u odnosu na PSV, koja sada iznosi šest bodova.

Ajax je bio dominantan protiv Groningena, ali na kraju slavio samo 2:0. Igrači Ajaxa uputili su čak 33 šuta na gol Sergia Padta, a mrežu su pogađali Davison Sánchez u devetom i Hakim Ziyech u 72. minuti.

Ziyechu je u 81. minuti Padt obranio jedanaesterac. Puno gore od Groningena prošla je Sparta u gradskom “derbiju” sa Feyenoordom.

Izgubila je sa 6:1, dva gola za Feyenoord postigao je Nicolai Jørgensen, po jedan su dali Botteghin, Toornstra, Elia i Vilhena.

Willwm II i Twente odigrali su bez golova, a Utrecht je slavio na gostovanju Den Haagu sa 2:0.