Trener Ajaxa: Nama nije dozvoljeno, a vidite Nijemce…

Nizozemska 25. tra 202018:45 > 18:49
Getty Images/Manuel Queimadelos Alonso

Treneru Ajaxa Eriku ten Hagu teško se pomiriti s činjenicom da je nizozemskoo prvenstvo okončano bez proglašenja prvaka, čime su Kopljanici ostali bez titule.

Klub iz Amsterdama je u trenutku prekida bio lider prvenstva, uz isti broj bodova kao AZ Alkmaar, ali bolju gol razliku.

To mu, međutim, nije donijelo trofej budući da su čelnici poništili sezonu.

Od 25 kola bili smo na prvom mjestu 23. Odjednom nemamo potvrdu za to. Postoji osjećaj nezadovoljstva. Poslije 76 posto odigranih utakmica u prvenstvu bili smo vodeći, to su činjenice koje se ne mogu ignorirati. Voljeli bismo da smo na terenu mogli potvrditi status najboljeg. Nažalost, zbog virusa korona nismo u prilici“, istaknuo je Ten Hag.

Povezano

Do poništavanja prvenstva došlo je zbog odluke Nizozemske vlade da zabrani masovna okupljanja do jeseni, a strateg Ajaxa primjećuje da to nije slučaj u susjednim državama.

Razumijem da su u drugim državama interesi drugačiji i da se vode, prije svega, financijama. Jednostavno, postoji drugačije kulture. Na primjer, Nijemci su dozvolili svojim klubovima povratak treninzima. Nama nisu“, dodao je Ten Hag.