Nizozemski savez odlučio sve osim prvaka

Nizozemska 24. tra 202017:16 > 17:21
sport klub

Danas je nogometni savez Nizozemske donio niz odluka, a neke su još na čekanju

Nizozemski nogometni savez danas je donio još jednu važnu odluku.

Do prvog rujna nema nogometnih aktivnosti u Nizozemskoj, što je označilo evidentan kraj sezone.

Ranije je savez odlučio da će u europska natjecanja ići pet ekipa koje su to po tablici zaslužili. Ajax i Az Alkmaar će u Ligu prvaka, dok će u Europsku ligu Feyenoord, PSV i Willem II. Treba istaknuti da će u ovom slučaju Ajax ići izravno u grupnu fazu Lige prvaka, a klub iz Alkmaara će u kvalifikacije

Sada je priopćeno da nema ispadanja iz lige, pa će Den Haag i Waalwijk, koje su najugroženiji na tablici, ostati u Erediviziji i naredne sezhone, dok će Cambuur i Graafschaap ostati uskraćen za promociju u najjači rang tamošnjeg nogometa.

O prvaku se još raspravlja. Ajax je po ljestvici prvak, ali AZ Alkmaar se žali i predlaže da obje ekipe dobiju titulu budući da je ove sezone AZ u oba navrata pobijedio amsterdamsku momčad.

SK