Nizozemci donijeli konačnu odluku o nastavku sezone

Nizozemska 8. tra 20200:45 > 0:50
Dean Mouhtaropoulos/Getty Images

Dobre vijesti stižu iz Nizozemske. Nogometni savez te zemlje donioo je odluku poslije video konferencije u utorak, datum kad će se sezona nastaviti

Nizozemska liga je prva od većih u Europi donijela odluku o točnom datumu nastavka sezone. Iako su skoro svi nizozemski klubovi prošlog tjedna bili izričito protiv nastavka sezone, nakon odluke UEFA od pre nekoliko dana da lige moraju biti završene, KNVB je donoo konkretne odluke.

Devetnaestog lipnja bi utakmice u ovoj zemlji mogle ponovo započeti, ako nizozemska Vlada to dopusti. Klubovi su dobili i dodatna uputstva – da igrači mogu početi s individualnim treninzima ili radom u „manjim grupama” 15. svibnja, a normalni treninzi mogli bi početi 29. svibnja.

Prije 19. lipnja igrali bi se zaostali susreti Utrecht – Ajax i AZ – Faynoord. Do 19. lipnja igrači bi imali dovoljno vremena vratiti se u formu. Planirano je i da sezona bude završena do kraja srpnja.

Do kraja sezone u Nizozemskoj preostalo je još osam prvenstvenih kola. Realno je da se prvi susreti graju pred praznim tribinama, a da finale kupa između Faynoorda i Utrehta bude odigrano što kasnije kako bi eventualno bilo publike.

Ako plan bude moguć, novan ogometna  sezona počet će 21. kolovoza, a zbog održavanja Europskog prvenstva, najverojatnije neće biti zimske pauze.

Sastanku su, osim predstvanika klubova, sudjelovali i predstavnici trenerske organizacije, navijačkih klubova i sindikata igrača.

SK