Ajax uz hat-trick mlade zvijezde do slavlja kod Twentea

Nizozemska 1. pro 201915:20 > 15:31
Dean Mouhtaropoulos/Getty Images

Veliki nastup upisao je Noa Lang, koji je zaigrao od prve minute u Ajaxu i pritom upisao hat-trick

Ajax je režirao veliki preokret u 15. kolu nizozemske lige slavivši kod Twentea 5:2.

No, prvih 20 minuta nije bilo ugodno za branitelje naslova s obzirom da je na semaforu bilo već 2:0 za domaćine.

Zatim na scenu nastupa 19-godišnji Noa Lang koji je upisao prve minute uopće za seniorsku momčad nizozemskog prvaka.  Prvo je smanjio rezultat na 2:1, da bi početkom drugog poluvremena upisao drugi gol za izjednačenje na asistenciju Dušana Tadića.

Ajax u vodstvo dovodi legendarni napadač Klaas-Jan Huntelaar, a na 4:2 ponovno povisuje Lang. Svojim drugim golom na dvoboju i konačnih 5:2 ponovno je zabio Huntelaar.

Ajax je ovim slavljem ostao prvi čime bježi devet bodova Alkmaaru, ali oni imaju utakmicu manje.