Halilović promijenio klub i ligu: Očekivanja su velika

Srdjan Stevanovic/Getty Images

Alen Halilović je u posljednjim satima prijelaznog roka promijenio klub, ali i ligu te će karijeru nastaviti u Nizozemskoj.

Getty Images/Oliver Hardt

Iako je na posudbi iz Milana u Standardu trebao ostati do ljeta 2020., kako nije ispunio očekivanja, Alen Halilović napustio je Belgiju te će sreću potražiti u Heerenveenu.

U nizozemskom prvoligašu hrvatski veznjak ostat će do kraja sezone.

Za 23-godišnjaka nizozemska momčad bit će već osmi klub u karijeri, a igrao je još za Dinamo, Barcelonu, Sporting Gijon, HSV, Las Palmas, Milan, Standard Liege.

– S Alenom smo dobili tu željenu kreativnost u veznom redu. S njegovom tehnikom očekujemo da će naše napadače dovoditi u odlične situacije za gol. Jako smo sretni što smo uspjeli zaključiti ovaj posao u posljednjim trenucima prijelaznog roka – o Alenu je za službene stranice Heerenveena rekao je sportski direktor Gerry Hamstra.