Burić: Osijek nas je iznenadio

Hrvatska 25. kol 201922:46 > 22:54
HNK Hajduk / Youtube

Osijek je u derbi utakmici 6. kola prve HNL u Gradskom vrtu pobijedio Hajduk 1:0.

Christian Kaspar-Bartke/Bongarts/Getty Images

Jedini strijelac bio je Antonio Mance u 34. minuti nakon lijepe asistencije Šorše.

Nakon utakmice pred novinare su izašli treneri obje ekipe.

Povezano

Damir Burić, trener Hajduka:

“Utakmica je za gledatelje bila vrlo zanimljiva, vidjeli su puno šansi. U prvom poluvremenu smo napravili puno individualnih pogrešaka. Previše smo griješili da bi na kraju izašli kao pobjednici. Drugo poluvrijeme smo igrali dobro, stvorili smo prilike, vratar je bio na nivou i možemo žaliti što nismo uspjeli zabiti barem jedan gol.

Osijeku je ova igra odgovarala, stali su kompaktno kod kuće. Bilo je teško proći i naći pravu loptu u dubinu. Tu su nas malo iznenadili.

Napad moraš malo bolje osigurati. Kod gola nismo imali “šesticu” ispred obrane, to je prejeftino i neorganizirano. Mi smo danas dobro počeli, imali šansu za gol, ali ništa nije išlo unutra.

Šteta je za Edouka i Ismajlija što neće biti na raspolaganju za Dinamo, pogotovo zbog načina na koji su dobili kartone, ali što je tu je, idemo dalje.”

Dino Skender je zaustavio najopasnijeg igrača Hajduka Miju Caktaša i obavio je pola posla.

Htjeli smo zatvoriti sredinu, znamo koliko znači Caktaš Hajdukovoj igri. Kada se njega zaustavi napravi se pola posla.”

“Odličan derbi, pun ritma, trke. Mislim da smo zasluženo pobijedili. U prvom dijelu smo propustili dosta šansi, na kraju nas je Hajduk pritisnuo, odlučili smo se braniti. Čestitam svojim dečkima, psihološki je bilo teško, da smo izgubili malo bi se odmakli od vodećih ekipa. Ostavili su sve što su mogli i drago mi je da smo konačno slavili u derbiju.