Mance srušio Hajdukov san o prvom mjestu!

Hrvatska 25. kol 201921:57 > 22:00
NK Osijek

Nogometaši Osijeka u susretu su 6. kola Prve HNL kao domaćini svladali Hajduk sa 1-0 (1-0).

Pogodak vrijedan tri boda postigao je Mance u 34. minuti nakon brzog protunapada i kombinacije sa Šoršom. Lijevi branič Hajduka Dolček neoprezno je izgubio loptu na polovici Osijeka, do nje je stigao Šorša koji je potom poslao visoku loptu na Mancea koji mu je glavom vratio u for, desni bočni domaćih nastavio je trk i zatim poslao prizemnu loptu na rub kaznenog prostora gdje je stigao Mance i preciznim udarcem pogodio donji lijevi kut.

Osijek je većinu utakmice bio bolji protivnik, preko Mancea i Marića su najviše prijetili, ali su uspjeli postići samo jedan pogodak. Hajduk je tek u posljednjih deset minuta pritisnuo, ali nije bilo dovoljno da bi se izbjegao poraz.

Nadali su se u redovima Hajduka da bi mogli nakon skoro 1400 dana ponovno zasjati na prvo mjesto ljestvice, no Osječani su im pokvarili planove.

Osijek je ovom pobjedom stigao na treće mjesto sa 11 bodova, jednim manje od drugog Hajduka. Na vrhu je Dinamo sa 13 bodova i utakmicom manje, a četvrta je Rijeka sa 10 bodova i također utakmicom manje.

Dinamo i Rijeka zbog obaveza u eurokupovima odgodili su svoj susret 6. kola za 18. prosinca.