Hajduk dovodi pojačanje iz Barcelone

Hrvatska 20. kol 201918:46 > 18:50
sportklub

Novine Sport, čije središte je u Barceloni objavile su kako je nogometaš Barcelone već u Splitu

Hajduk je pred potpisom ugovora s 20-godišnjim igračem Barceloninog podmlatka Marcusom McGuaneom koji se već nalazi u Splitu, izvijestile su u utorak novine Sport sa sjedištem u Barceloni.

“Ne znamo s kojim bi klubom mogao pregovarati no tocno je da se on nalazi u Hrvatskoj”, rekao je Barcelonin glasnogovornik Ricard Amoros u telefonskom razgovoru za Hinu.

McGuane, englesko-irski vezni igrač, u Barcelonu je došao u siječnju 2018. godine iz podmlatka Arsenala. U Londonu je debitirao za prvu momčad te odigrao dvije utakmice Europske lige. Prošle sezone je za trećeligaša Barcelonu B odigrao 16 utakmica upisavši jednu asistenciju. Tijekom sezone i pol provedene u Kataloniji nastupio je u ukupno 24 susreta,

Za tri dana Barcelona B treba prijaviti 22 igrača za nadolazeću sezonu, a trener García Pimienta raspolaže s njih 27 pa bi McGuane mogao biti prvi koji će napustiti ekipu, izvijestio je Sport ne navodeći izvor informacije.

McGuane ima ugovor s Barcelonom B do ljeta 2021. godine a njegova tržišna cijena iznosi 300.000 eura, podatak je Transfermarkta, internetske stranice za transfere nogometaša.

Hajduk u ljeto 2017. godine bio doveo iz Barcelone B stopera Borju Lópeza koji je ovaj mjesec prešao u Sporting iz Gijona. Dinamo je pak 2014. iz Barceloninog podmlatka bio doveo ofenzivnog veznog Danija Olma s kojim ima ugovor na još dvije godine.