Osijek u 86. do boda u derbiju na Rujevici

Hrvatska 18. kol 201921:41 > 21:42

Rijeka i Osijek su u derbiju petog kola HNL-a na Rujevici odigrali 1:1. Sljedeći euro protivnik Riječana bio je uspješan u belgijskom prvenstvu.

Rijeka je prva zaprijetila u 19. minuti kada se Čolak otresao Škorića pa pucao no Ivušić je na mjestu. Do promjene rezultata došlo je u 34. minuti kada je Kvržić ubacio, a Čolak glavom pogađa za 1:0.

U 41. minuti tražili su Riječani penal nakon što je Murić pao poslije kontakta s Ivušićem, no sudac je samo pokazao da se igra dalje.

Rijeka je novi penal tražila u 55. minuti nakon što je Lopa s leđa srušio Lončara, no sudac Strukan opet nije pokazao na bijelu točku.

Osijek je do izjednačenja stigao u 86. minuti kada Žaper nije imao težak zadatak za 1:1.

Dinamo je nakon pet kola vodeći s 13 bodova, Hajduk ima 12, RIjeka deset, Osijek osam.

Spomenimo kako je Rijekih sljedeći protivnik u Europskoj ligi Gent kod kuće s 2:0 pobijedio Oostende u četvrtom kolu belgijskog prvenstva. Za pobjedu zabili su Jaremčuk i David, dok su za goste 90 minuta odigrali Milović i Palaversa.