18.08.2019 | 19.56

Hajduk razbio Goricu, no pričat će se o sucu

HNK Hajduk Split

Hajduk je iz petog pokušaja napokon pobijedio Goricu, u petom kolu HNL-a na Poljudu su pobijedili 3:0.

Hajduk Gorica

Prvi su zaprijetili domaćini, u 9. minuti preko Edouka kojem odlično brani Kahlina. U 15. minuti sporna situacija u šesnaestercu Bijelih. Dvorneković je presjekao jednu loptu koji je Hamza vraćao za Ljubića, pa zaobišao golmana Bijelih i pao. Tražili su Goričani penal, no sudac Vidulin samo je pokazao da se igra dalje.

102

Hajduk je do vodstva stigao u 31. minuti kada Jairo do prvog gola sezone dolazi nakon asistencije Hamze.

U samoj završnici prvog poluvremena došlo je do naguravanja na centru igrališta. Ndiaye je pred sucem nagazio dva igrača Hajduka - Hamzu i Nejamšića, ali dobio samo žuti kaarton. Krenulo je naguravanje, a žute su nakon njega dobili još Caktaš, Dvorneković i Steenvoorden.

U 59. minuti Ndiaye je nasrnuo na Dolčeka, te mu je sudac napokon pokazao crveni karton.

S igračem više Bijeli su samo osam minuta kasnije stigli do 2:0, a strijelac je opet bio Jairo.

U 69. minuti za najljepši trenutak utakmice pobrinuo se Juranović, koji je krenuo s centra, nanizao nekoliko igrača Gorice pa lijepo pogodio za 3:0, što je na kraju bio konačan rezultat.