Bišćan: Kada Dinamo dijeli novac onda nema prigovora

Hrvatska 17. kol 201920:48 > 20:54
sportklub

Nakon Rijekine pobjede u Škotskoj stigla je vijest kako će se utakmica Rijeke i Dinama, planirana za 24. kolovoza, odgodila za 18. prosinca.

Stigle su brze reakcije navijača iz Splita jer se Hajduku u nekim navratima nije izlazilo u susret, a sve je iskomentirao trener Rijeke Igor Bišćan.

“Ne bih previše komentirao priče oko odgode. Mene samo zanima činjenica da se utakmica odigrava. Pokušavam sagledavati to iz neutralne pozicije. Svi su sretni kad im Dinamo donese novce iz Lige prvaka, onda su svi zahvalni. To je, naravno, dobro. Ali kad se dogode ovakve situacije, onda postoji prostor za nekakve peripetije i rasprave. To se treba riješiti prije početka natjecanja. Ako postoji neka logika da se olakša klubovima koji igraju u Europi, a svi živimo od toga, valjda postoji.”

Trener Rijeke osvrnuo se na stanje u svlačionici riječkog prvoligaša. Dobre vijesti su da nema ozlijeđenih nakon europskog gostovanja u Škotskoj, te je moguć povratak kapetana Gorgona protiv Osijeka.

“Nema novih problema u momčadi nakon utakmice u Škotskoj, što je dobro. Ostalo je sve po starom. Dobra vijest je što su Petar Mamić i Gorgon počeli trenirati. Tomečak i Pavičić su van stroja. Gorgon je danas odradio cijeli trening, to je jako dobra vijest. Vidjet ćemo ovih dana kako će reagirati na malo jače napore i treninge. Ako sve bude ok, možda ga možemo očekivati u sastavu protiv Genta u Belgiji”, rekao je Bišćan koji je potom dodao:

“Imam dvije, tri dileme oko toga koga ću odmoriti, a koga ne. Sigurno je da će biti promjena u sastavu uoči Osijeka.