I Rijeka propustila preuzeti vrh: Gorica bolja

Hrvatska 11. kol 201921:48 > 21:48

Nogometaši Gorice svladali su Rijeku s 2:0 (1:0) u zadnjoj utakmici 4. kola Prve HNL odigranoj pred oko 3000 gledatelja u Velikoj Gorici, čime je prekinut pobjednički niz Riječana pa nakon četiri kola domaćeg prvenstva više nema nijedne momčadi sa stopostotnim učinkom.

Drugu ovosezonsku pobjedu momčadi Sergeja Jakirovića donijeli su Senegalac Cherif Ndiaye, pogotkom u prvoj minuti sučevog dodatka u prvom poluvremenu, te Nizozemac Joey Suk, koji je mrežu Riječana pogodio u 67. minuti.

Osim Riječana, do nedjelje su stopostotan učinak imali i nogometaši Hajduka, ali momčad Damir Burića je ostavila bodove u Koprivnici, gdje je Slaven Belupo svladao Splićane s 2:1 (1:0).

Tako je Dinamo unatoč samo jednom osvojenom bodu na gostovanju u Osijeku stvorio prednost pred najvećim konkurentima. Prošlogodišnji prvak vodeći je sa 10 bodova iz četiri nastupa, drugoplasirani Hajduk i trećeplasirana Rijeka imaju po devet bodova, dok ih Gorica i Osijek imaju po sedam. Šesta je Istra 1961 sa šest bodova, po tri ih imaju Lokomotiva i Slaven Belupo. Predzadnji je zaprešićki Inetr sa dva boda, a na začelju je Varaždin s jednim bodom.