Burić se vratio u Hajduk: Probudio se u meni revolt

Hrvatska 20. srp 201917:53 > 18:14
Christian Kaspar-Bartke/Bongarts/Getty Images

Hajduk nije dugo tražio nasljednika Siniše Oreščanina koji je dobio otkaz nakon ispadanja od Gzira Uniteda u prvom kolu Europske lige.

Damir Burić drugi put u karijeri sjeda na klupu Hajduka. Potpisao je ugovor na dvije godine, a njegovi pomoćnici na klupi bit će Joško Španjić i Tonči Gabrić.

U prvom mandatu, u sezoni 2015./16. vodio je momčad u 49 utakmica u kojima je upisao 24 pobjede, 11 remija i 14 poraza uz gol razliku 77:45.

Nakon odlaska iz Hajduka vodio je Admiru Wacker te Greuther Fürth gdje je dobio otkaz u veljači ove godine.

Danas će odraditi prvi trening s momčadi, a na klupi Bijelih debitirat će već u nedjelju kada na Poljud u prvom kolu HNL-a stiže Istra.

– Hvala na toplim riječima. Htio bih se zahvaliti na podršci. Ovo se dogodilo jako brzo i neočekivano. Ja sam sad ovdje, osjetio sam potrebu i želju, osjetio sam trenutak kada je teška situacija za klub. Kada su svi puni kritike i idu na klub. Probudio se u meni dišpet i revolt i probudila se želja za rad da ovdje odradim kvalitetan posao. Mene interesira ova utakmica protiv Istre koja je jako brzo. Gdje sam radio do sada i gdje sam sad bio, ništa nije bilo lako tako nije ni ovo. Nadamo se da ćemo imati motivacije i želje da ostvarimo ciljeve koji su pred nama – rekao je Burić koji se osvrnuo i na Istru:

– Istra se dosta promijenila, ali pokušavamo što više informacija skupiti. Očekuje nas teška utakmica, danas ću odraditi prvi trening s momčad da osjetim teren i momke.