Bišćan: Iglesias? Pa on je potpuno nespreman

Hrvatska 20. srp 201913:53 > 13:58
sportklub

Sluga je klubu ipak donio neka sredstva, želim mu svu sreću rekao je trener Rijeke Igor Bišćan uoči današnjeg otvorenja sezone protiv Varaždina (Rujevica, 19 sati)

Trener Igor Bišćan i vratar Andrej Prskalo stigli su pred novinare uoči subotnje prvenstvene premijere na Rujevici (19 sati) i utakmice s Varaždinom.

–  Vjerujemo da smo spremni. Naravno da je jako bitno da krenemo u prvenstvo s dobrom igrom i pobjedom. Moramo biti maksimalno koncentrirani na suparnika koji je novi i koji će biti maksimalno motiviran da bude tvrd orah – rekao je trener Rijeke Igor Bišćan.

U odnosu Superkup ostali ste bez prvoga golmana?

– Sigurno da nije mala stvar izgubiti prvoga vratara koji je bio bitan. Sve ono što smo postigli prošle sezone moramo se zahvaliti što je dao i značio ekipi i klubu. Zna se odavno, klub je prisiljen puštati igrače u takvim situacijama na obostrano zadovljstvo. I tu su stvari jasne. Tu je Prki i svi znate što je značio i u tom dijelu smo mirni. Neće se puno toga promijeniti. Imamo čovjeka koji će zamijeniti Simona, a klub je ipak zaradio neke sredstva.

Iglesias nema pravo nastupa?

– Daleko je on od fizičke razine. Na moju žalost i frustraciju rekreativno je proveo razdoblje od kraja prošle sezone. Trebat će uhvatiti korak prvo da se ne bi ozljedio, a onda da bi mogao pokazati što zna.

U Maksimiru ste igrali vrlo defanzivno, protiv većine drugih suparnika u Prvoj HNL ćete morati pokazati bitno drugačiju igru?

– Slažem se, ali plan je jedan protiv Dinama koji je priča za sebe u Prvu HNL, protiv većine ostalih vjerojatno neće biti takav plan. Ništa novo, nisam izmislio ništa novo i išao protiv neke logike…

Kakva je situacija s Lončarom?

– Odmah po priključenju pripremama zadobio je ozljedu i maknula ga je iz treninga tjedan dan. Po mojem mišljenju nije bio dovoljno spreman. Sada se vraća za konkurenciju. Računam ozbiljno na njega – rekao je između ostaloga Bišćan.