Uvjerljivi Dinamo osigurao mir prije puta u Gruziju

Hrvatska 19. srp 201922:51 > 22:55
Dean Mouhtaropoulos/Getty Images

Dinamo je u obranu naslova prvaka Hrvatske krenuo uvjerljivo, pobjeda od 3:0 protiv Lokomotive potvrdila jest kako je momčad Nenada Bjelice spremna za izazove koji slijede narednih tjedana.

Photo by Samuel Kubani/EuroFootball/Getty Images)

Vrlo dobru utakmicu na Maksimiru odigrali su Dinamo i Lokomotiva na otvaranju prvenstva za obje ekipe.

Nenad Bjelica imao je određenih problema u sastavljanju momčadi, nedostajalo je čak osam igrača iz raznih razloga. Dani Olmo, primjerice, upravo se u petak priključio pripremama i naravno još nije spreman nastupiti nakon nekoliko tjedana odmora, a bit će i upitan za prvu utakmicu kvalifikacija za Ligu prvaka idućeg tjedna u Tbilisiju protiv Saburtala.

Dinamo je prvu priliku za pogotkom dobio već u 14. minuti igre kada je sudac Igor Pajač pokazao na bijelu točku. No, Izet Hajrović još uvijek nije namjestio nišanske sprave. Ipak, na prvi gol branitelji naslova prvaka nisu morali čekati dugo. Tri minute kasnije, Kadzior je lijepim pogotkom doveo Dinamo u vodstvo.

Lokomotiva je i sama dobila priliku postići pogodak iz kaznenog udarca, no neprecizan je bio Uzuni. U samoj završnici prvog poluvremena Mislav Oršić osigurao je miran odlazak na odmor za domaću momčad.

U nastavku dvoboja viđena je dinamična igra s obje strane, a pobjedu prvaka Hrvatske potvrdio je Bruno Petković.