UŽIVO: Sramota Hajduka! Maltežani napravili nemoguće

hnk hajduk split

Nogometaši Hajduka večeras 20 sati protiv malteške Gzire igraju uzvratnu utakmicu 1. pretkola Europske lige.

Nakon 2:0 danas bi to trebala biti rutinska stvar. Navijači su spremni, do 12 sati u četvrtak prodano je 14.500 tisuća ulaznica.

Kako će se dvoboj približavati broj prodanih ulaznica će sigurno rasti, a mogao bi se popeti i na 20 tisuća. Interes za sezonskim ulaznicama je dobar, prodano ih je trenutno preko 5.400. Torcida i dalje poziva publiku da dolazi na stadion, da zajedno zagaze u novu sezonu.

Hajduk je sat vremena prije početka utakmice saznao protivnika u drugom pretkolu Europske lige. Latvijski Ventspils je sa ukupnih 3:1 pobijedio albansku Teutu i čeka da Splićani potvrde taj sraz.

Ventspils je ozbiljna momčad puna stranaca i ‘Bilima’ sigurno neće biti lako u drugom pretkolu.

Izašli su i sastavi obje ekipe za večerašnji susret.

Splićani u dosta izmjenjenom sastavu dočekuju Maltežane danas:

Duka; Bašić, Svatok, Lopez, Dolček; Beširović, Barry (C), Tahiraj; Jairo, Delić, Jradi će izaći na teren prepunog Poljuda.

Za Maltežane će nastupiti sljedeći igrači:

Justin Harber; Sakyi, Cohen (C), Barbosa, Rodolfo Soares; Jefferson; Conti, Muscat, Corbolan; Kone, Arthur Henrique

Hajduk je došao u vodstvo već u sedmoj minuti. Nakon prekrasne akcije Jaira i Bašića lijepo je poentirao Jradi sa 10 metara.

Na poluvrijeme se otišlo sa vodstvom Hajduka 1:0. Bili su Splićani bolja momčad u prvom dijelu i zasluženo otišli sa vodstvom na odmor.

Početkom drugog dijela Maltežani su preko Jeffersona iznenadili domaćina i izjednačili rezultat na 1:1.

Nevjerojatan pogodak je u 69. minuti postigao igrač Gzire Hamed Kone. Briljantne škarice sa 15 metara ostavile su Tomislava Duku u čudu i Maltežani su šokirali Splićane.